Make a statement

(הפוסט נכתב לפני תקופת הבידוד, אבל עדיין רלוונטי לאימונים עצמאיים!)

 

היי כולם,
אני רוצה לדבר איתכם על משהו חשוב שקשור לבריאות הנפשית והפיזית שלכם במיוחד אם אתם עצמאיים. בתור עצמאיים יש לנו חיים מלאים בעבודה… השאיפה היא שאנחנו בונים את העסק כדי לשפר את האיכות חיים שלנו, אבל משהו שלפעמים אנחנו שוכחים הוא שהאיכות חיים שלנו מושפעת ישירות מהיכולת שלנו להיות בריאים.

הנה הסרטון מערוץ היוטיוב שלנו, נרשמתם כבר?
 

והנה הפודקאסט, אם אתם מעדיפים להאזין בדרכים…

השבוע היה אחד השבועות הכי עמוסים שלי…
עם המון מחויבויות ומלא דברים להספיק לעשות,
אבל למרות העומס אני מתאמן עם מאמן אישי לפחות פעם אחת בשבוע באגרוף תאילנדי.
השבוע המאמן שלי הודיע לי שהוא לא יכול לעשות את האימון בבוקר הוא היה יכול רק אחרי הצהריים… מה שאומר שאם אני אלך לאימון אחרי הצהריים אני אצטרך לעצור את הכל באמצע יום העבודה וללכת להתאמן. אני אמרתי – פאק איט, אני בפנים!

הסיבה שאמרתי כן היא שאני מחוייב להצלחה שלי בעסק אבל יותר מזה אני מחוייב גם להצלחה שלי בבריאות, אז מה שעשיתי זה שהלכתי לאימון באמצע היום והאמת זה לא פעם ראשונה שאני עושה את זה.

למה אני עושה את זה ?

שאני התחלתי לבנות את העסק שלי אני עבדתי קשה, העסק עדיין לא הצליח ממש…
בדיוק עזבתי את העבודה שלי בSimilarWeb ועבדתי עם שותף על הבלוג שלנו Hacking UI, באותו זמן עבדנו שנינו מאוד מאוד קשה ובאיזשהו שלב רציתי ללכת ללמוד פארקור…
העניין הוא שהאימונים היו בשעות 4 אחה"צ ובאמת באותו זמן הלכתי פעם בשבוע באמצע היום לאימונים ובאופן טבעי השותף שהיה לי בא אלי אחרי כמה שבועות ואמר לי:

"שמע שגיא, זה לא ממש עובד ככה, שנינו בונים פה עסק, אנחנו רוצים שהעסק הזה יצליח, אבל זה לא יכול לעבוד כשיש לנו כל כך הרבה מחויבויות ואתה עדיין לא עומד במחוייבויות שלך בעסק ב100ֵ%, אתה לא מסיים את השבוע ואומר יופי סיימתי את כל הצ'ק ליסט שלי "

אבל השאלה היא האם אי פעם אנחנו מסיימים את כל הצ'ק ליסט של המשימות שלנו?
(התשובה היא כנראה שלא)

אז הוא אמר לי תעשה את האימונים שלך או בבוקר או בערב מהסיבה שבמהלך היום אנחנו עובדים… ואני הסכמתי איתו, אמרתי לו אתה צודק, מהסיבות שרציתי להיות שותף טוב ורציתי להיות יזם טוב. בסופו של דבר אותו עסק לא הצליח והייתי צריך לבנות את עצמי מחדש…

באיזשהו שלב נפל לי האסימון –

ברגע שהשותף שלי אמר לי להפסיק ללכת לאימונים אחרי הצהריים
הראש שלי אמר – כן, צודק!
אבל התחושת בטן שלי אמרה – בחיים לא!

בכל מה שקשור בעסקים כל פעם שהלכתי בניגוד לתחושת בטן והלכתי עם הראש – איכשהו נכשלתי.
היום אני מבין שכנראה האינטואיציות שלנו הרבה יותר טובות במיוחד אם יש לנו עולם ערכים שאנחנו עובדים לפיהם… דברים מסוימים שאנחנו מכוונים אליהם והתת מודע שלנו עוזר לנו להחליט, שם מגיע התחושת בטן הזו.

שנתיים אחרי זה קיבלתי החלטה –
אני מתאמן באופן קבוע גם אם לפעמים זה יוצא באמצע היום, לא משנה אם זה יום סופר עמוס וגם אם זה יום שאני אוסף את הילדים או כל מחויבות אחרת… אני דואג לבריאות המנטלית והפיזית שלי.

הכל זה עניין של תעדוף!

איך אתם מתעדפים את החיים שלכם כעצמאיים? מה בא על חשבון האחר?
אצלי זה בריאות – לדאוג לבריאות פיזית ומנטאלית. משפחה – להיות בעל טוב לאישתי ולהיות אבא טוב לילדים שלי, לדאוג למחויבויות שלי כלפי האנשים שאני הכי אוהב – הגרעין שלי. העבודה– העסק שלי הדבר החשוב הזה – שאם הוא לא קיים ואני שומר עליו חי אין לי איך להתקיים אבל עדיין, הוא בתחתית סדר העדיפויות.

למה?
בתור יזמים ואנשי עסקים יש לנו תמיד שאיפות ורצונות או כל כך הרבה דברים שאנחנו רוצים להגשים! אבל אתם יודעים מה השאיפות והרצונות של בנאדם חולה? – להיות בריא.
לכן, זה לא יעזור לי אם אני יעדיף את העסק שלי מעל הבריאות.
ואותו דבר עם המשפחה, אם אני לא אהיה עם המשפחה שלי ולא אשקיע במערכת יחסים אני ארגיש שנכשלתי וכתוצאה מכך המשפחה שלי תתפרק – גם אני אתפרק – וגם העסק בסופו של דבר יקבל מכה קשה או יותר גרוע ייתפרק.

לכן ערך המשפחה אצלי הוא מעל העסק! אחת הסיבות שנהייתי יזם היא לעשות מה שאני רוצה בעולם ובאותו זמן להיות עם המשפחה שלי.

המסר שלי אליכם…

מייק אה־פאקינג סטייטמנט!
אם לא הייתי יודע מה הערכים שלי הייתי צריך להרגיש רע שאני מתאמן בצהריים באמצע היום כי יש לי עוד מלא דברים להספיק לעשות.. אבל אני יודע מה חשוב לי ואני שלם עם ההחלטה הזו!
החיים שלכם זה החיים שלכם – שימו את התיעדוף לפי מה שחשוב לכם בחיים.

מה הערכים שלכם בחיים כעצמאיים?
האם אתם מכניסים את השמירה על אורח חיים בריא כערך עליון?

אם אהבתם – שתפו עם חברים ונשמח ממש אם תעשו subscribe לערוץ היוטיוב שלנו!

Share

קצת על המחבר:

שגיא שרייבר מעצב UI & UX, מייסד של פיקסל פרפקט מגזין, וקו-מייסד של הסטרטאפ Tapdog למעקב אחר אתרים ותחרות ברשת. בוגר שנקר במגמה לעיצוב מדיה אינטראקטיבית. מתמחה בעיצוב אתרים מונחי conversion (המרה) וחווית משתמש, ובעל ידע נרחב ב-html, css ו- wordpress. ניתן למצוא את שגיא  בפורטפוליו שלובטוויטרבלינקד אין או מכדרר בדריבל.

תמצאו את שגיא שרייבר ב:

מאמרים שעשויים לעניין אותך

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

הרשמו לניוזלטר של פיקסל פרפקט וקבלו למייל רשימת קריאה חשובה לתחום מדי שבוע

אשמח לשלוח לך פרטים!

אנא מלא/י את פרטי הקשר שלך כאן ואשלח לך אימייל עם כל הפרטים אודות ההכשרה
;