אני מתרגשת לשתף איתכם את תוצאות סקר שכר המעצבים לשנת 2018.
נתחיל בקצת פרטים יבשים, הסקר נערך באוגוסט 2018 מטעם קבוצת Startup Designers בשיתוף מגזין פיקסל פרפקט. השתתפו בו כ-540 מעצבים, מאפיינים ואנשי מוצר. הרוב המוחלט של הממלאים (56.4%) הם מעצבי UI/UX ופרודקט.

תוכלו למצוא הורדה ישירה של הקובץ המלא ממש פה. מוזמנים כמובן לשתף ולהעביר הלאה, הסקר הזה נעשה עבור כולנו ותוצאות הסקר זכאיות לשימוש ושיתוף, ופתוחות לכל לצרכי שוק העיצוב בארץ.

 אז מה יש בפנים?

הסקר מחולק לנושאים, החל מהרכב שוק העבודה, דרך שכר ועד סיפוק ממקום העבודה.
הנה כמה תובנות ראשוניות:

הגדרות התפקיד בין ממלאי הסקר

השוק של מעצבי ה- UI/UX גדל ומקבל יותר כוח בשנים האחרונות. בהתאם לכך מטרתו העיקרית של הסקר, מעבר להיותו סקר שכר למעצבים, היא לתת תמונת מצב מהימנה עבור מעצבי אינטראקטיב ותחומים קרובים.
אני שמחה להגיד שהצלחנו להגיע לקהל היעד שהגדרנו לעצמנו.
בגרף הבא תוכלו לראות את חלוקת התפקידים של ממלאי הסקר. הרוב המוחלט – 56.4%, הם מעצבי פרודקט ו- UI/UX, מנהלי עיצוב היוו כ7.8% מהממלאים ומנהלי מוצר לקחו את החלק הקטן ביותר בסקר –  2.1%. 

חלוקת השכר בין ממלאי הסקר

17.2% מהנשים ו33% מהגברים מרוויחים מעל 20,000 בחודש. אם נשים רגע בצד את הפער המטורף הזה בין המגדרים, עדיין אפשר לראות שאחוז נכבד מבין הממלאים משתכרים במשכורת גבוהה לכל הדעות.

בהמשך הסקר נפרק את המספרים האלה ונראה מי הם בעלי המשכורות הגבוהות (גיל, שנות ניסיון ומקום עבודה) אך ההבנה שניתן להגיע למשכורות גבוהות היא בהחלט משמחת לכל העוסקים בתחום.

שכר חציוני ושכר ממוצע בהתבסס על גיל ומגדר

אם נמשיך את מוטיב פערי המגדר שהצגנו לכם לראשונה בסעיף הקודם, נוכל לראות שלמעשה מדובר במגמה די מעניינת. בגילאים צעירים יותר פערי השכר בין גברים לנשים הם לא מאוד גדולים, מצערים אך בוא נניח שניתנים לגישור. עם זאת, כשמסתכלים על המשכורות הגבוהות ביותר, בגילאים מאוחרים יותר, ניתן לראות כי נוצר פער ענק בין המגדרים. בזמן שהמשכורת החציונית של גברים היא 26,500, של נשים היא 15,500. תודו שהופתעתם.
למה זה קורה? אני לא יודעת אבל זה מעלה הרבה תהיות. כך או כך המסקנה והמטרה של כולנו צריכה להיות זהה – להקטין את הפערים. אם זה אומר שנשים פשוט צריכות לבקש משכורת יותר גבוהה, ובכן אז כולנו נאלץ לסבול בשקט את ההעלאה בשכר. 

סיפוק מהעבודה על בסיס סוג החברה

בזמן חיפוש עבודה חדשה תמיד עולה התהייה – באיזה סוג חברה אני רוצה להשתלב.
בגרף הבא ניתן לראות עד כמה אנשים מרוצים ממקום העבודה שלהם. באופן כללי אפשר לראות שאנשים הכי מרוצים מעבודה בסטארטאפ גדול. מעניין אגב לראות שאנשים מעדיפים באופן משמעותי סטארטאפ גדול על פני חברות גדולות.

איזה הטבות אתם מקבלים?

הגרף הזה הוא לדעתי מהסוג של ״לגזור ולשמור״. אין ספק שהטבות נגזרות מסוג החברה שאליה אתם מגיעים, אבל הטבות הן גם כוח גדול שיש לכם במשא ומתן כשמצטרפים לעבודה חדשה (או בשיחות שכר).
האם אתם מקבלים אופציות בחברה? האם אפשר לבקש עוד בעתיד? האם יש לכם קרן השתלמות?
ההטבות האלה שוות הרבה כסף והן נועדו להקל עליכם, אל תוותרו עליהן.

יאללה רוצים לראות את הסקר המלא?

בסקר המלא תוכלו למצוא גרפים והתפלגויות נוספות.
הסקר הוא כמובן חינמי ונעשה על מנת לעזור לכולנו. אתם יכולים למצוא אותו ממש פה:

סיימתם לעבור עליו? מה חשבתם? יש לכם תובנות או מסקנות שהייתם רוצים לחלוק? כתבו לנו בתגובות. עד לסקר הבא, בברכת ״וואוו אני מבקשת העלאה מחר״.​

Share

קצת על המחבר:

תמצאו את Pixel Perfect ב:

מאמרים שעשויים לעניין אותך

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

הרשמו לניוזלטר של פיקסל פרפקט וקבלו למייל רשימת קריאה חשובה לתחום מדי שבוע

אשמח לשלוח לך פרטים!

אנא מלא/י את פרטי הקשר שלך כאן ואשלח לך אימייל עם כל הפרטים אודות ההכשרה
;