טיפ מנטור – והפעם – עיצוב מסגרות באינדיזיין

טיפ מנטור – והפעם – עיצוב מסגרות באינדיזיין
כל מעצב, ולו הטוב יותר, שמח להכיר תמיד קיצורי דרך, שימושים חדשים ושיפורים בתוכנות. מכללת מנטור, המכללה לעיצוב גרפי, צילום וניו מדיה, שמחה להגיש לכם מדי שבוע טיפ חדש – אינפורמציה קטנה שיכולה לעשות הבדל גדול. בכל שבוע נתמקד בתוכנה אחרת, והפעם – Indesign

אחרי שכולנו התאוששנו מכל החגים והמועדים של אפריל ולכבוד החזרה של מסגרת השגרה (המבורכת?) רצינו לספר לכם עוד קצת על עיצוב מסגרות באינדיזיין. בעיקרון, קיימים בתוכנה מספר כלים ליצירת מסגרות – מסגרות מלל עם כלי המלל, מסגרות גרפיות עם הכלים הגרפיים ומסגרות אחרות באמצעות כלי ה… המסגרות (Frame). על הכלי האחרון אנחנו מדברים היום

מי מכיר את ה-X שבקיר?

כלי המסגרות הוא זה שמצייר צורות גרפיות עם איקס (X). ניתן למקם במסגרות אלו תמונות ומלל, לשנות למסגרת את עובי הקו והמילוי ולהפוך אותה לאלמנט עיצובי לכל דבר.

אגב, הסיבה לאיקס היא קדומה למדי – בעבר, כאשר היו מעצבים ידנית, האיקס נועד ליידע ש"המקום הזה שמור לתמונה". למרות שהיום ניתן למקם במסגרות האלו הכל (כמעט), מסיבות היסטוריות השאירו את האיקס.

כאמור, אחרי יצירת המסגרת ניתן לעצב אותה בהתאם לצרכים.

שינוי הצורה

נניח שיצרתם מסגרת מרובעת ואתם רוצים להפוך אותה לאליפסה. כל שעליכם לעשות הוא לסמן את המסגרת ומתפריט Window לבחור בתפריט המשנה Object & Layout ומשם את חלון Pathfinder. במרכז החלון ניתן לראות את "מחלקת" Convert Shape. הקליקו על צורת האליפסה והנה הריבוע הפך לאליפטי.

עיגול פינות

ואם יצרתם מסגרת של משושה ואתם רוצים לעגל לה את הפינות? גם כאן יש דרך פשוטה וקלה. סמנו את המסגרת ומתפריט Object בחרו בפקודה Corner Options. בחלון יש תפריט לכל פינה, ממנו ניתן לבחור אפשרות לעיגול הפינה וכמה עגולה היא תהיה. שימו לב כי כברירת מחדל האפשרויות משורשרות, כך שכל הפינות יתעגלו בצורה זהה. הקליקו על דמות השרשרת ועגלו כל פינה בנפרד.

פיצול מסגרת

כדי לחתוך את המסגרת (או חלק ממנה), סמנו את המסגרת, בחרו בכלי המספריים והקליקו על קו המסגרת במקומות אותם אתם רוצים לחתוך. בצורה זו תוכלו לפצל את המסגרת לשניים או להסיר חלק ממנה. אגב, ניתן לחתוך את המסגרת גם לאחר ששולבה בה תמונה. החלק היחסי של התמונה ישאר בכל אחד מהחלקים החדשים (מישהו אמר פאזל?).

איזה עוד כלים לעריכת מסגרות אתם מכירים? ספרו לנו בתגובות!

מכללת מנטור

מכללת מנטור אשר הוקמה לפני כ-13 שנה על ידי ערן בורוכוב, הינה אחת ממכללות העיצוב המובילות והמקצועיות בתחום. מידי שנה אנו מכשירים אלפי סטודנטים וסטודנטיות, גרפיקאים, מעצבים וצלמים. אנו מציעים מגוון קורסים בעיצוב הגרפי לסוגיו השונים - דיגיטלי, אינטראקטיבי ודפוס, בצילום, ניו-מדיה ועריכת וידאו.
מעבר למגוון קורסים בת"א ובחיפה, מציעה מנטור באופן בלעדי ספרות מקצועית בעברית אשר נכתבת ונערכת על ידי המדריכים המנוסים והמקצועיים בשוק.

קבלת ה PDF מותנית ברישום לניוזלטר שלנו. הניוזלטר נשלח פעם בשבוע ובו אך ורק תכנים איכותיים שנבחרו בקפיצה, ומתאימים למעצבים, יזמים, מתכנתים, אנשי שיווק ועוד. אם תראו שהתוכן אינו רלוונטי עבורכם, תוכלו להצאת מרשימת התפוצה בכל עת.

קבלת התוכן מותנית ברישום לניוזלטר של פיקסל פרפקט. חברי הניוזלטר מקבלים ניוזלטר שבועי עם קישורים חשובים מעולם העיצוב, עדכונים על מה שקורה כאן בפיקסל ועל אירועים בארץ, וגישה לכל החינמיים באתר.

קבלת ה PDF מותנית ברישום לניוזלטר שלנו. הניוזלטר נשלח פעם בשבוע ובו אך ורק תכנים איכותיים שנבחרו בקפיצה, ומתאימים למעצבים, יזמים, מתכנתים, אנשי שיווק ועוד. אם תראו שהתוכן אינו רלוונטי עבורכם, תוכלו להצאת מרשימת התפוצה בכל עת.

נשמח לתת לך עוד פרטים!

לצפייה מיידית בסילבוס ובפרטים אודות הקורס אנא מלא/י את הפרטים כאן: