כל מעצב, ולו הטוב יותר, שמח להכיר תמיד קיצורי דרך, שימושים חדשים ושיפורים בתוכנות. מכללת מנטור, המכללה לעיצוב גרפי, צילום וניו מדיה, שמחה להגיש לכם מדי שבוע טיפ חדש – אינפורמציה קטנה שיכולה לעשות הבדל גדול. בכל שבוע נתמקד בתוכנה אחרת, והפעם – Indesign

אחרי שכולנו התאוששנו מכל החגים והמועדים של אפריל ולכבוד החזרה של מסגרת השגרה (המבורכת?) רצינו לספר לכם עוד קצת על עיצוב מסגרות באינדיזיין. בעיקרון, קיימים בתוכנה מספר כלים ליצירת מסגרות – מסגרות מלל עם כלי המלל, מסגרות גרפיות עם הכלים הגרפיים ומסגרות אחרות באמצעות כלי ה… המסגרות (Frame). על הכלי האחרון אנחנו מדברים היום

מי מכיר את ה-X שבקיר?

כלי המסגרות הוא זה שמצייר צורות גרפיות עם איקס (X). ניתן למקם במסגרות אלו תמונות ומלל, לשנות למסגרת את עובי הקו והמילוי ולהפוך אותה לאלמנט עיצובי לכל דבר.

אגב, הסיבה לאיקס היא קדומה למדי – בעבר, כאשר היו מעצבים ידנית, האיקס נועד ליידע ש"המקום הזה שמור לתמונה". למרות שהיום ניתן למקם במסגרות האלו הכל (כמעט), מסיבות היסטוריות השאירו את האיקס.

כאמור, אחרי יצירת המסגרת ניתן לעצב אותה בהתאם לצרכים.

שינוי הצורה

נניח שיצרתם מסגרת מרובעת ואתם רוצים להפוך אותה לאליפסה. כל שעליכם לעשות הוא לסמן את המסגרת ומתפריט Window לבחור בתפריט המשנה Object & Layout ומשם את חלון Pathfinder. במרכז החלון ניתן לראות את "מחלקת" Convert Shape. הקליקו על צורת האליפסה והנה הריבוע הפך לאליפטי.

עיגול פינות

ואם יצרתם מסגרת של משושה ואתם רוצים לעגל לה את הפינות? גם כאן יש דרך פשוטה וקלה. סמנו את המסגרת ומתפריט Object בחרו בפקודה Corner Options. בחלון יש תפריט לכל פינה, ממנו ניתן לבחור אפשרות לעיגול הפינה וכמה עגולה היא תהיה. שימו לב כי כברירת מחדל האפשרויות משורשרות, כך שכל הפינות יתעגלו בצורה זהה. הקליקו על דמות השרשרת ועגלו כל פינה בנפרד.

פיצול מסגרת

כדי לחתוך את המסגרת (או חלק ממנה), סמנו את המסגרת, בחרו בכלי המספריים והקליקו על קו המסגרת במקומות אותם אתם רוצים לחתוך. בצורה זו תוכלו לפצל את המסגרת לשניים או להסיר חלק ממנה. אגב, ניתן לחתוך את המסגרת גם לאחר ששולבה בה תמונה. החלק היחסי של התמונה ישאר בכל אחד מהחלקים החדשים (מישהו אמר פאזל?).

איזה עוד כלים לעריכת מסגרות אתם מכירים? ספרו לנו בתגובות!

Share

קצת על המחבר:

תמצאו את Pixel Perfect ב:

מאמרים שעשויים לעניין אותך

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

הרשמו לניוזלטר של פיקסל פרפקט וקבלו למייל רשימת קריאה חשובה לתחום מדי שבוע

אשמח לשלוח לך פרטים!

אנא מלא/י את פרטי הקשר שלך כאן ואשלח לך אימייל עם כל הפרטים אודות ההכשרה
;