טיפ מנטור – והפעם – יצירת קונטרסט בפוטושופ

טיפ מנטור – והפעם – יצירת קונטרסט בפוטושופ
כל מעצב, ולו הטוב יותר, שמח להכיר תמיד קיצורי דרך, שימושים חדשים ושיפורים בתוכנות. מכללת מנטור, המכללה לעיצוב גרפי, צילום וניו מדיה, שמחה להגיש לכם מדי שבוע טיפ חדש – אינפורמציה קטנה שיכולה לעשות הבדל גדול. בכל שבוע נתמקד בתוכנה אחרת, והפעם – Photoshop

בתמונות שצולמו מול השמש התוצאה מאד קונטרסטית – השמים בהירים (יחסית) ושאר האלמנטים האחרים נראים כצלליות. זהו "אפקט" טבעי שיוצר מראה רומנטי לכל הדעות. אבל מה קורה כאשר התמונה לא יוצאת מספיק קונטרסטית? דוגמה קטנה, שעושה שימוש בצילום שקיעה מהגג של מנטור, ממחישה כיצד ניתן להפוך תמונה סטנדרטית למלאת אווירה וקונטרסט בחמישה צעדים פשוטים.

התמונה המקורית

מכיוון שהתמונה המקורית צולמה בשעת השקיעה, היא יצאה מאוד "כחולה"  (בכל זאת כבר אין אור מלא), אבל עדיין לא מספיק קונטרסטית – אפשר לראות את הפרטים על הגגות, כמו כבלי חשמל ודודי שמש.

שלב ראשון – השחרה

השלב הראשון הוא "השחרת" האלמנטים שאמורים להיות חשוכים. במקרה שלנו, מדובר על הבניינים והמנוף. בתמונות שלכם בטח יהיו אובייקטים אחרים.

הוסיפו שכבת עריכה מסוג Levels וגררו את מכוון השחור (משמאל) וגווני האפור עד לקבלת תמונה קונטרסטית מאד.

הגדרת צבעוניות מעבר הצבעים

הוסיפו שכבת עריכה מסוג  Gradient Fill. היות והמטרה היא להוסיף שיטת שילוב עבור שכבה זו, הצבעוניות של מעבר הצבעים צריכה להתחשב בצבעי התמונה המקורית. במקרה שלנו –  השמיים הכחולים.

הגדירו מעבר צבעים בצבעוניות הרצויה – בדוגמה שלנו המעבר הוגדר מצבע כתום ב-100% אטימות למעבר בצבע חום עמוק ב-50% אטימות. זווית המעבר היא ישרה. אשרו את החלון.

הגדרת שיטת שילוב

בחרו את שכבת מעבר הצבעים והגדירו לה שיטת שילוב שתאדים את השמיים. אנחנו בחרנו בשילוב מסוג Overlay. למי שמעדיף תוצאה דרמטית, אנחנו ממליציםלנסות שיטה כמו Vivid Light

והתוצאה הסופית:

על איזה עוד כלים לעיבוד תמונות הייתם רוצים לשמוע טיפים? ספרו לנו בתגובות!

מכללת מנטור

מכללת מנטור אשר הוקמה לפני כ-13 שנה על ידי ערן בורוכוב, הינה אחת ממכללות העיצוב המובילות והמקצועיות בתחום. מידי שנה אנו מכשירים אלפי סטודנטים וסטודנטיות, גרפיקאים, מעצבים וצלמים. אנו מציעים מגוון קורסים בעיצוב הגרפי לסוגיו השונים - דיגיטלי, אינטראקטיבי ודפוס, בצילום, ניו-מדיה ועריכת וידאו.
מעבר למגוון קורסים בת"א ובחיפה, מציעה מנטור באופן בלעדי ספרות מקצועית בעברית אשר נכתבת ונערכת על ידי המדריכים המנוסים והמקצועיים בשוק.

קבלת ה PDF מותנית ברישום לניוזלטר שלנו. הניוזלטר נשלח פעם בשבוע ובו אך ורק תכנים איכותיים שנבחרו בקפיצה, ומתאימים למעצבים, יזמים, מתכנתים, אנשי שיווק ועוד. אם תראו שהתוכן אינו רלוונטי עבורכם, תוכלו להצאת מרשימת התפוצה בכל עת.

קבלת התוכן מותנית ברישום לניוזלטר של פיקסל פרפקט. חברי הניוזלטר מקבלים ניוזלטר שבועי עם קישורים חשובים מעולם העיצוב, עדכונים על מה שקורה כאן בפיקסל ועל אירועים בארץ, וגישה לכל החינמיים באתר.

קבלת ה PDF מותנית ברישום לניוזלטר שלנו. הניוזלטר נשלח פעם בשבוע ובו אך ורק תכנים איכותיים שנבחרו בקפיצה, ומתאימים למעצבים, יזמים, מתכנתים, אנשי שיווק ועוד. אם תראו שהתוכן אינו רלוונטי עבורכם, תוכלו להצאת מרשימת התפוצה בכל עת.

נשמח לתת לך עוד פרטים!

לצפייה מיידית בסילבוס ובפרטים אודות הקורס אנא מלא/י את הפרטים כאן: