כל מעצב, ולו הטוב יותר, שמח להכיר תמיד קיצורי דרך, שימושים חדשים ושיפורים בתוכנות. מכללת מנטור, המכללה לעיצוב גרפי, צילום וניו מדיה, שמחה להגיש לכם מדי שבוע טיפ חדש – אינפורמציה קטנה שיכולה לעשות הבדל גדול. בכל שבוע נתמקד בתוכנה אחרת, והפעם – illustrator

לפעמים, מנסים לעשות משהו אחד ויוצא משהו אחר. במקרה שלנו, לא חשוב מה הייתה הכוונה המקורית, העיקר שהתוצאה היא טפט בלוק וינטג'י למהדרין, שגם סבתא שלנו הייתה שמחה לראות על הקיר. והכי כיף? שכל מה שצריך זה את חלון Appearance ומילוי תבנית (Pattern) אחד או שניים (או שלושה).

צורה, תבנית ומילוי

צרו מלבן ומלאו אותו בצבע רקע מתאים. כאן השתמשנו בצבע חום בהיר (יחסית).

לאחר מכן, צרו את מילוי התבנית הרצוי לכם. בדוגמא, פתחנו את ספריית הפרחים מחלון Symbols וגררנו שלושה מהם – לבן, כחול וכתום. לצורת משולש, כאשר הם מעט חופפים אחד את השני, ואז גררנו אותם לחלון Swatches. יש מילוי תבנית חדש.

פיתחו את חלון Appearance והוסיפו מילוי חדש (New Fill).

מה עושים עם התבנית החדשה?

בחרו את התבנית החדשה שיצרתם. מתפריט Object בחרו בפקודה Scale מתפריט Transform. סמנו רק את אפשרות שינוי גודל ל-Pattern (חלקו התחתון של החלון). שנו את גודל המילוי עד לגודל הרצוי.


לחצו על המשולש שמשמאל למילה Fill בחלון ושנו את שיטת השילוב של המילוי. בדוגמה השתמשנו ב-Multiply. אפשר לשנות גם את אטימות המילוי במטרה לשלב אותו עם הרקע.

בחרו אחד מהאובייקטים שמהווים את התבנית שיצרתם ושנו את צבעיו באמצעות חלון Color Guide – Recolor Artwork. אפשר, למשל, להפוך את אחד הפרחים לפרח בגווני אפור.

המטרה – אובייקט לתבנית

כעת המטרה היא ליצור אובייקט שימוקם במרווחים אחד מהשני במילוי התבנית. צרו מסגרת ללא קו ומילוי מסביב לאובייקט (השאירו מרווח מכל הצדדים). וודאו שהאובייקט מעל קו המסגרת (Arrange – Move to Front) וגררו את האובייקט והמסגרת אל חלון Swatches.

הוסיפו מילוי חדש נוסף למלבן שלכם ומלאו אותו במילוי התבנית החדש. שוב שנו את הגודל באמצעות פקודת:
Object – Transoform – Scale. אנחנו גם שינינו את המיקום באמצעות פקודת Move באותו תפריט.

שנו את שיטת השילוב של המילוי החדש – הפעם בחרנו ב-Overlay.

ולסיום

כדי להוסיף טקסטורה לכל זה, בחרנו בחלון Appearance את הרקע והוספנו לו פילטר של Film Grain מהפילטרים הציוריים. אפשר לבחור כמובן בפילטר אחד או לוותר עליו בכלל.

Share

קצת על המחבר:

תמצאו את Pixel Perfect ב:

מאמרים שעשויים לעניין אותך

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

הרשמו לניוזלטר של פיקסל פרפקט וקבלו למייל רשימת קריאה חשובה לתחום מדי שבוע

אשמח לשלוח לך פרטים!

אנא מלא/י את פרטי הקשר שלך כאן ואשלח לך אימייל עם כל הפרטים אודות ההכשרה
;