כל מעצב, ולו הטוב יותר, שמח להכיר תמיד קיצורי דרך, שימושים חדשים ושיפורים בתוכנות. מכללת מנטור, המכללה למקצועות העיצוב, הניו-מדיה והצילום, שמחה להגיש לכם מדי שבוע טיפ חדש – אינפורמציה קטנה שיכולה לעשות הבדל גדול. בכל שבוע נתמקד בתוכנה אחרת, והפעם – illustrator

שימוש באפקטים באילוסטרייטור יכול להיות קצת טריקי, היות ומדובר בתוכנה וקטורית ואפקטים שדורשים הגדרת רזולוציה. שימו לב שעבודת אפקטים באילוסטרייטור מחייבת הגדרת איכות – או בתחילת העבודה או בסיומה (כדי לא להאט את קצב העבודה).

הגדרת איכות לדפוס

במידה והקובץ מיועד לדפוס, ודאו שאיכות האפקטים מתאימה – מתפריט Effects בחרו בפקודה Document Rasster Effects Settings וודאו שהאפשרות הנכונה מסומנת. היות והגדרת איכות גבוהה עלולה לגרור לעבודה איטית בקובץ, ניתן לבחור באיכות נמוכה יותר בזמן העבודה, רק לא לשכוח להגדיר איכות נכונה בסיום העבודה. אחרי הגדרת האיכות ניגש לנושא האפקטים, והפעם – אפקט מתכתי.

תחילת עבודה – צורה בסיסית ומעבר ראשוני

צרו ריבוע בלי קו מתאר ומלאו אותו במעבר ישר ששני קצותיו אפורים ובאמצע צבע לבן (אפור-לבן-אפור). כיוון המעבר הוא מלמעלה למטה (ולא מימין לשמאל).

יצירת טקסטורה מתכתית

פתחו את תפריט Effects ובחרו באפשרות Effect Gallery. מטרתנו היא ליצור טקסטורה מתכתית לריבוע.

בדוגמה ניתן לראות את  אפקט Rough Pastels. שחקו עם המכוונים השונים, עד ליצירת אפקט הטקסטורה הרצוי. בדוגמה האפקט מאד בולט (ואולי בולט מדי). בסיום אשרו את החלון.

שימו לב שניתן להמשיך ולערוך את האפקט דרך חלון Appearance על ידי לחיצה כפולה על האפקט בחלון.

המרת כיתוב לצורות

כיתבו מילה כלשהי בכתב עבה (בדוגמה השתמשנו ב-Myriad Pro) והמירו אותה לצורות (Type – Create Outline). בחרו גוון של אפור כהה עבור המלל.

יצירת הילה סביב מלל

בחרו את המלל. מתפריט Effects בחרו מתפריט המשנה Stylize באפקט Outer Glow במטרה ליצור הילה כהה יותר מסביב למלל. וודאו שתבנית Preview מסומנת. אחרי קבלת האפקט הרצוי, אשרו את החלון.

שינוי אטימות השכבה

פתחו את חלון Transparency ושנו את אטימות השכבה ל-60% (אפשר גם שקוף יותר).

הבלטת טקסטורה בתוך מלל

בשלב זה יש שתי אפשרויות: אפשרות אחת היא לבחור שיטת שילוב מחלון Transparency. אפשרות שניה היא לבחור עוד אפקט למלל, כדי להבליט את הטקסטורה גם בתוכו.
בחרנו באפשרות השניה באפקט Inner Glow ובאפקט Underpainting.

לסיכום

הצגנו בפניכם דרך נוספת ליצירת אפקט מתכתי באילוסטרייטור, תוך שימוש באפקטים Inner Glow, Outer Glow, Underpainting עבור המלל ושינוי האטימות בשכבה.

Share

קצת על המחבר:

תמצאו את Pixel Perfect ב:

מאמרים שעשויים לעניין אותך

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

הרשמו לניוזלטר של פיקסל פרפקט וקבלו למייל רשימת קריאה חשובה לתחום מדי שבוע

אשמח לשלוח לך פרטים!

אנא מלא/י את פרטי הקשר שלך כאן ואשלח לך אימייל עם כל הפרטים אודות ההכשרה
;