איך למתג את עצמך נכון כסטודיו לעיצוב דיגיטלי – קייס סטאדי מהמיתוג המחודש של אינקוד הייפרה

איך למתג את עצמך נכון כסטודיו לעיצוב דיגיטלי – קייס סטאדי מהמיתוג המחודש של אינקוד הייפרה
זהו הפוסט הראשון שלי (אילן) מתוך סדרה על תובנות העיצוב עבור קהילת המעצבים של פיקסל פרפקט ובכלל, ובאופן די טבעי המחשבה הראשונה שלי היתה לכתוב על אבולוציית האריה של אינקוד שמהווה עבורינו יותר מרק לוגו, ועל המיתוג המחודש שביצענו לא מזמן בסטודיו. הפוסט הזה בעצם עוסק ב-"איך לייצור מיתוג יוצא דופן לסטודיו הדיגיטלי שלך".

לישראל הגעתי מפריז ומשם הבאתי את הניסיון והתפיסה הבינלאומית מעולם העיצוב הדיגיטלי, ואחרי שנים רבות למודות ניסיון בסביבת הפרסום והאינטרנט החלטתי להקים סטודיו לעיצוב. (אני אחסוך מכם את הסיפור על הקפה השחור שעשיתי לג'קי ספרא והאנקדוטה שלי עם וודי אלן).

1. האריה נולד

יצירת זהות ויזואלית המבוססת על עצמך ועל חלומותיך, יהפכו אותה למעניינת ומיוחדת. כשהקמתי את אינקוד בשנת 2004, כבר היו מאחורי יותר מעשר שנות ניסיון, אבל אני עדיין זוכר את היום הראשון. הרגשתי כמו תינוק שלומד ללכת לבדו בפעם הראשונה.

איך בוחרים שם?

בואו נהיה יצירתיים… אל תיפלו למובן מאליו, קודם כל, הפתיעו את עצמכם! דבר ראשון, לבטח לא רציתי לקרוא לסטודיו "סטודיו אילן דראי"  או באנגלית , "Studio Ilan Dray" או "ID Studio" וזאת למרות שבאנגלית ראשי התיבות של שמי יוצרים את הצירוף ID=Idea כמו כן הבנתי שחברה בעלת שם המעצב איננה בחירה טובה, גם כי שאפתי לצוות מנצח וגם כי חשבתי שלעתיד החברה אין זה יהיה נכון.

אחת מהסקיצות הראשוניות, היתה לגמרי ברורה מאליה ונגנזה בסופו של דבר:

id studio ilan dray

אם אתה שואף להיות מלך הג'ונגל, אתה חייב לחשוב מחוץ לקופסא או להבין שבעצם הקופסא כלל לא קיימת

כיוון שאני מזל אריה, מוטיב האריה כמיתוג עלה בראשי די מהר. כמו כן, הניסיון שלי עם חברת Publicis Group שממותגת כאריה עם שמש כסמל, נתן לי השראה להשתמש באייקון עוצמתי זה בצבע זהב.

2. היסטורית הדימויים של האריה

Lion Rampant a queue saltire

http://en.wikipedia.org/wiki/Lion_%28heraldry%29

במשך מאות שנים שימש האריה, לא רק כסמל של נאמנות וכבוד לשלטון אלא גם כאייקון סמכותי ומרגיע. השוני בביטויים והפרשנויות השונות לאריה בתרבויות השונות, יצרו אותו כאחד הסמלים הפופולאריים בכל הזמנים. מהאריה, שעל פי המסורת היהודית, שימש כסמלו של שבט יהודה ועד לזמנינו עם סמלים של פיאז'ו, חברות סיגריות וכמובן כסמלה של ירושלים. כטרנד, אייקון האריה נתפס כנצחי.

New Logo Peugeot

כל התכונות הללו של האריה, חיזקו את תחושותיי כי עליי לבחור בו כלוגו מייצג עבורי.

3. לשנות את המטריקס

תחושת הדה ז'ה וו, שימשה כעלילה במטריקס, סרט פעולה בדיוני משנת 1999 אשר נכתב ובוים על ידי לארי ואנדי וואשובסקי. בסרט, הגיבור הראשי ניאו מביט בחתול שחור וחווה דה ז'ה וו. בעולם של "המטריקס" משמעות של חוויה כזו היא שמשהו השתנה מהמצב הראשוני.

The Matrix Deja Vu

בהקשר הזה, רציתי למתג את אינקוד בצורה מיוחדת ושונה מכל חברת מדיה דיגיטלית אחרת. אמנם היינו חדשים בג'ונגל, אך רציתי לייצר תחושה של דה ז'ה וו כחברה אשר קיימת שנים. כשמביטים בלוגו האריה, יש תחושה של בטחון בחברה יציבה עם ניסיון ולא בעוד סטודיו עצמאי לעיצוב. הפופולאריות של האייקון, בנוסף לשימוש בצבע זהב (שעלה לנו לא מעט…) מהיום הראשון, העצימו את הייחודיות של הלוגו, בידלו אותו מכל שאר החברות ונתנו לו מקום של כבוד גם בשוק הבינלאומי, אפילו שהיינו רק צוות של שני אנשים ועוד לא היינו מוכרים.

4. לתפוס את העין

החזון הנועז שלי היה ליצור משהו קליט וטורדני בעין. השימוש בסמל האריה העתיק לצד שם חדשני: אינקוד. אל תנסו להבין את פירוש השם… זו בדיוק הכוונה, אין פירוש מילולי… הוא פתוח לאינטרפטציות אישיות על פי הדמיון. למעשה השם נבנה משתי האותיות הראשונות של שמי, ושם השותף הראשון שלי ניר. I + N = IN והרי ברור לנו ש-IN זה לא OUT :) כאשר חיפשנו דומיין, כל השמות שהתחילו בראשי התיבות של השם שלנו היו תפוסים, המונח "קוד" בא באופן די טבעי והשלים את הצליל הדרמטי של השם. מה גם שבזמנו הרשימו אותי סרטים כמו "קוד דה וינצ'י" ו-"הסוד". העובדה שרשמתי את המילה קוד כפי שהאקרים נוהגים לרשום עם K ולא עם C העצימה את הדרמה.

וכך נולד השם: אינקוד

The secret seal The Da Vinci Code

באופן אישי, אני אוהב ללכוד את עין הצופה ולהשתעשע בתשומת הלב שלו. אני קורא לטכניקה הזו "שערה בכוס תה" וזו בהחלט אחת מהטכניקות הטובות שייצרתי. אם אתה רוצה ללכוד את תשומת הלב באיזור מסוים, ממש כמו קוסם, עליך ליצור הסחה. עצם העובדה שהעין קלטה, המוח כבר יזכור את זה באופן תת הכרתי. על הנקודה הזו עוד ארחיב בפוסט אחר ביחד עם דוגמאות שיראו כיצד ניתן להשתמש בטכניקה הזו בחכמה כאשר מעצבים ממשקי חוויות משתמש. הסוד הוא לא לעצב הכל מושלם, בכוונה. אל תשכחו שגם בטבע לא הכל מושלם… טוב אולי חוץ מיין.

5. האריה מתבגר

כצרפתי חובב יין, אני רוצה להמליץ בחום על יקב בוטיק ישראלי, יקב האלה ELLA Valley Vineyards

בזמנו, היה לי העונג לעבוד על המיתוג של "יקב האלה" יחד עם יוני, מסוכנות הפרסום ארמוני בייטס, אשר בנו להם את הזהות העיצובית הנהדרת. יוני הסביר לי על החזון העיצובי שלו ועל האתגרים שבדרך לעיצוב התווית ואלו נתנו לי השראה כאשר עבדתי על המיתוג שלי. "יקב האלה" הוא שילוב מוצלח של ייננים מנוסים וטכנולוגיות ייצור מהמתקדמות בעולם, אבל היתה להם בעיה קטנה, הם היו חדשים בשוק ויין חדש בדרך כלל נתפס כלא איכותי. הפתרון החכם של יוני הרשים אותי ביכולתו לאזן בין הסטייל הישן ובין התעוזה הגראפית הדיגיטלית. (ישן חדש) הוא השתמש בצבעים שחור וזהב, בפונט סריפי קלאסי ובתווית סקסית. האיקונוגרפיה הדגישה את הערכים של תהליך ייצור היין ותוייגה על כל הבקבוקים. בנוסף, על כל בקבוק הופיעה כתובת האתר, כל אלו השלימו את האפקט הסופי של יין קלאסי אך מתעתע בחדשנותו. האתגר הזה היה בדיוק כמו האתגר שחוויתי ביצירת המיתוג של אינקוד. זוהי הסיבה שבחרתי באריה המוזהב, הממלכתי והמסורתי, בשילוב פונט סריפי קלאסי לשם החברה החדשני. הניגוד נותן את התעוזה, את הלא צפוי, ייחודי ועם זאת קלאסי וגם מייצר תחושה של דה ז'ה וו.

6. כשאינקוד פגשה את הייפרה

אחרי פחות מ-3 חודשים הצטרף אלי רוני נזרי גבע, אשר כיום מתפקד כשותף ומנכ"ל  אינקוד. רוני משווק ומוביל אותנו קדימה, עם החזון המשותף המשלב עסקים והנאה. כעבור שנתיים, הציע רוני שיתוף פעולה טכנולוגי אשר יספק ללקוחותינו בית אחד לכל השירותים. חשבנו  שכך נוכל לשלוט בכל התהליך וכמו כן, לקבל תקציבים גדולים יותר. כך הכרנו את הייפרה, בניהולו של אסף פריאל, עם צוות של מומחי פיתוח טכנולוגי, אשר כמונו שמו להם את המקצועיות וההקפדה על הפרטים כדגל. התפתחות הלוגו עלתה שלב ברגע שהייפרה נוספה לשם. הגרסה הזו שילבה את שני שמות החברות, כל אחת עם הסלוגן שלה, המסביר את המומחיות שלה.

מיזוג החברות הוכרז כהצלחה, ועיצב צוות עם מתודולגיית עיצוב ופיתוח משולב. אך עם הזמן המהפכה הדיגיטילית הבהירה לנו כי התחרות בשוק הופכת קשוחה יותר ויותר, ושקיימים בשוק פתרונות משתלמים בהתאם למדיה במחירים יותר אטרקטיביים. תובנה זו הובילה אותנו לוותר על שירותי הפיתוח באינקוד. רוני השכיל להבין יחד עם אסף שהחברה בשלה, ומה שהשוק צמא לו כעת הוא מומחים באפיון חווית ממשקי משתמש. התפיסה שלנו היתה ממוקדת ממשק משתמש והתובנה שלנו בטכנולוגיה חידדה את העובדה שאנחנו יכולים להקים מחלקה מובילה בתחום ממשק משתמש. חזוננו התחדד והחלטתי לעדן את הלוגו ולעצב משהו עדכני יותר. אינקוד- הייפרה. הכל מתחיל בקונספט

Inkod Brand Evolution | It's all about the concept

הגרסה הזו מראה אריה בוגר, בעל אופי וסטייל, שני השמות יחד יצרו משהו חזק יותר והעצימו את הסלוגן : הכל מתחיל בקונספט.

7. אינקוד- הייפרה 2012

כמובילי השוק, עם צוות מומחי חווית המשתמש שלנו ומעצבים מן השורה הראשונה, לסביבת האינטרנט, טלפונים חכמים וטאבלטים, הרווחנו ביושר את הזכות למיתוג חדש המשקף את עבודת הצוות המופלאה והערכים שלנו. בתמונה הבאה, אחשוף את הללוגו המחודש. אני גאה ונרגש להציג אותו לכולם. 

קונספט הלוגו החדש מבוסס על אמנות האוריגמי 折り紙  אומנות קיפולי הנייר מקור השם "אוריגמי" בצירוף המילים ביפנית: 折りו-紙

היופי באומנות האוריגמי, הוא להתחיל מפיסת נייר שטוחה, חסרת נפח, ותוך כדי קיפול ופיסול ליצור צורה תלת מימדית, ללא שימוש בדבק או מספריים. מספר הקיפולים הבסיסי באוריגמי אינו רב, אולם הוא משמש פלטפורמה לשילובים שונים וליצירת עיצוב מורכב ביותר.

הסקיצה ללוגו
הסקיצה ללוגו

המטאפורה של האוריגמי מתארת את החוויה של לקוחות המגיעים לאינקוד עם רעיון ראשוני על נייר או קונספט קיים, ואנחנו נותנים את הנפח הנכון בכדי לבטא את המוצר בצורה ייחודית המכוונת להצלחה, ללא העתקה וללא דבק, בתפיסה מינימליסטית.

העיצוב של הלוגו הסופי

האבולוציה של האריה

אלה קורות האריה של אינקוד בעשור האחרון, ויש לו עוד הרבה לשאוג בעשורים הקרובים…

בקרוב – האתר המחודש

http://www.inkod-hypera.com

לכל מי שמעוניין, ניתן למצוא ולעקוב אחר אינקוד גם בדריבל, בפייסבוק, בלינקד אין, באינסטגרם ובטוויטר.

אילן דראי

אילן דראי
מעצב צרפתי – ישראלי, עם שנים של נסיון בתעשיית הדיגיטל. במעבר מפריז לתל אביב, הביא איתו את הנסיון העשיר שלו כקריאטיב דירקטור במשרדי הפרסום המובילים בצרפת ובהתאם מגדיר מחדש בארץ את המילה ״עיצוב״.
אילן ייסד את אינקוד הייפרה , שם הוא מוביל צוות ולקוחות בתכנון ועיצוב חוויית משתמש למוצרים דיגיטליים לסטראט-אפים רבים. בנוסף, אילן הינו אחד המקימים של פיקסל פרפקט מגזין.

תוכלו למצוא את אילן בדריבל , באתר של אינקוד , וניתן לעקוב אחריו גם בפייסבוק ובטוויטר .
 • ניר

  משום מה מעצבים נוטים להזניח ולזלזל במיתוג עצמי. כל הכבוד לאילן ולאינקוד על שיתוף התהליך. הבעיה שלי עם אינקוד היא שהם נוטים לטשטש את הקו העדין בין השראה והעתקה בעיצוב שלהם (יעידו על כך גם כאלה שעבדו שם).

 • מיכל

  למה זה דומה לציפור מאוריגמי? ראיתי מיתוג כזה עם ציפור בפינטרסט..

 • אילן דראי

  The origami bird is also my creation and the brand of another Inkod company :) I invite you to read again the post until the end to get a proper explanation about the origami concept
  explaining also to Nir (who never worked at Inkod) that there is no glue (copy/paste) and all is original with minimalist right concept custom made for each of our great clients with Love :)
  Our methodology is based on the added values and uniqueness of each product.

 • אילן, המיתוג החדש ממש יפה. אהבתי מאוד, כל הכבוד.

 • קרן

  רוב האוריגמי דומים ולכן יש מצב שראית אוריגמי עם ציפור כזו או אחרת איפושהו. אני לא רואה את הקשר בין הציפור לאריה וחושבת שהאבולוציה שהלוגו עבר מרעננת.
  נורא אהבתי את התהליך, תודה על השיתוף!

 • יפה מאד וישר כח. תמשיך להיות אריה בג'ונגל :-)

 • מעצב שבא לעשות מיתוג בעצם מבקש לעשות בידול. אבל אם הוא בוחר לעשות משהו שכבר ראינו שדומה לדברים אחרים שכבר קיימים אז במילים פשוטות הוא לא עומד בבריף של מיתוג – נעשה בלבול עם דברים אחרים ולא בידול מהם – וזה לא עיצוב טוב..

 • אילן, אני גאה בך!
  (גילוי נאות, אילן הוא שותף שלי באינקוד הייפרה).

 • אילן דראי

  Apparently Michal you did not read the post and did not understand the brief and what is branding but I invite you to show your talent by posting first of all link of your portfolio to inspire the Pixel Perfect community and send your CV to jobs@inkod-hypera.com if you are so talented :) we are looking always for top notch GUI designers and UX experts and you are welcome to join our team

 • שי

  מיכל היקרה, יש לך כנראה קשיים בהבנת הנקרא או סתם איזו בעיה עם אילן, הרי בקייס סטאדי הוא מציין בפירוש שהוא מעוניין ליצור את תחושת הדז'ה וו זאת אומרת משהו שכבר מוכר ושראו בעבר ולא לבדל את עצמו דרך הלוגו אלא דרך התוצרים הסופיים, לכן ההתעקשות שלך מיותרת וקטנונית.

 • היי
  קודם כל המון תודה לאילן על מאמר ומזמן רציתי להגיד שאני אישית יותר מתחבר ללוגו החדש שהוא בהחלט מרגיש יותר "אינקוד". אני גם מרגיש שאני מבין את המסר, רק קשה לי מאד להסביר אותו :-) בכל מקרה – לא התחברתי יותר מידי ל"פיג'ו" הקודם, והמיתוג החדש לדעתי מכניס הרבה רוח חדשה ועיצובית, הרבה יותר מתוחכם ותואם לתקופה. כמו שאילן אמר – לא תמיד צריך לשים את השם שלך על הלוגו, רואים אותך דרך העבודה שלך גם ככה :-)

  לגבי הערות שבתגובות. האוריגמי המפורסם ביותר בלוגו הוא של גאי קוואסאקי (מומלץ), וזה פרפר… חוץ מזה יש עוד המון, ולדעתי זה רק סוג, טרנד של מיתוג, להגיד שזה לא מקורי זה כמו להגיד שלוגו טיפוגרפי (משחקי אותיות ושילוב שלהם) זה לא מקורי.
  הייתי גם יותר נזהר בהאשמות מסוג זה, זה דיי חמור בתחום. אני מכיר את אילן הרבה שנים, יצא לי גם לעבוד איתו לא מעט – אילן הוא אומן, ואני לא מבין בכלל למה הוא יורד לרמת התייחסות להערות האלה.

  אילן, שוב המון תודה, מקווה לעוד מאמרים בסגנון!

 • תמרה

  נייס אילן! אהבתי את התהליך, והכתיבה.. יחד עם כל הדוגמאות והרפרנסינג – כיף לקרוא משהו שחולקים איתך. המשך עבודה מוצלחת!

 • מיכל

  שי, לוגו נבחן כשהוא עומד בפני עצמו ולא כשהוא נתמך ומלווה ע"י דף הסברים והנחיות…. זה הא'ב' של לוגו ומי שעוסק בתקשורת חזותית, ואם יש לך צורך בדף מלא מילים שיתלווה ללוגו סימן שיש כאן קושי רציני בעיצוב. שלא לדבר על כך שצורנית הלוגו הזה גם עשוי לא משהו.

 • מיכל

  אוריגמי זה אכן טרנד מזה כמה שנים. לכן לדעתי אם כבר עושים טרנד צריך לנסות לצאת ממנו למשהו קצת אחר ולנסות לחדש בכל זאת אפילו קצת. זו דעתי, בכל אופן.

 • מיכל אני לא יודע מי לימד אותך לבחון לוגואים, ואיפה, ומי הבוחן, אני מאמין שרובינו לא הרגשנו צורך בדף הסברים נלווה, רק אלה שטענו כי זה לא מקורי :-)
  מבחינתי הוא יותר מדבר עיצוב גרפי ממה שנייק מדבר נעלי ספורט…

 • מיכל היקרה (אם זה בכלל השם שלך ואם את בכלל נקבה או זכר אני לא יודע כי את מסתתרת מאחורי פרטים לא מזוהים),
  בכל פעם שאני אישית עושה משהו, אני חושב לעצמי קודם כל – "האם זה עושה טוב למישהו? האם זה עושה רע למישהו?" התשובה אצלך לביקורת שלך פה היא חד משמעית: לא, זה לא עושה טוב לאף אחד. כן, זה עושה רע לאנשים.
  אז אני במקומך הייתי שוקל את לשון ניסוח הביקורות. את יכולה להתחיל בלשון פחות מתנכלת, ועם הסברים במקום לכתוב מלמול כלשהו על זה שזה נראה כמו ציפור ושראית את זה בפינטרסט.
  ועכשיו אני לא מדבר מתוך אגו, אלא מתוך נימוסין בסיסיים – מעצב סופר מוערך השקיע פה לשתף מהנסיון העשיר (מאוד) שלו בתחום, מעצב עם פרסים בינלאומיים, שאתרים שלו זכו 8 פעמים ב-FWA, שהלקוחות שלו הם מהגדולים בארץ. הוא בא לכאן, השקיע וכתב כדי לתרום, כדי לעשות טוב לאחרים ולתרום מהנסיון שלו.
  אז לדעתי מגיע לו קצת יותר כבוד מהזלזול הזה בטון הביקורות שלך.

  וכמו שאילן אמר – אם יש לך מה לתרום, בואי ותספקי דוגמאות רלונטיות, בואי תני קישורים לדברים שאת עשית, או אפילו לדברים שלדעתך הם נכונים ותפתחי פה דיון.
  אני גם מזמין אותך לכתוב על התהליך הזה פה בבלוג אם את רוצה.

  אבל עכשיו אני יודע שאת מסתתרת מאחורי זהות בדויה כי את יודעת טוב מאוד שאת לא נותנת פה את הכבוד הראוי, וזה בסדר. אני בהתאם לא אפרסם תגובות שלך או כמו שלך בפוסטים שלי מעתה. כי פשוט נמאס לי מאנשים בלי כבוד ונימוסין בסיסיים.

 • Marina S.

  טרנד , לא טרנד, יפה לא יפה זה לא עיניין של טעם. הלוגו עבר תהליך נכון ולגמרי משקף את אינקוד ואת הערכים שלו . לאילן יש את הגאונות לפצח רעיון מורכב למשהו פשוט, סטארטאפים גדולים- בסימן אחד שאומר הכל.
  הלוגואים של אינקוד עובדים ועושים את העבודה בעיקר בקונספט שעומד מאחורי ולא בטכניקת העשיה… אז היום האריה הולך אם הטרנד האוריגמי , מחר אם טרנד חדש , אבל האריה נשאר אריה .

 • יעל אלמור

  אילן,
  פוסט שמאוד נהנתי לקרוא
  יעל

 • ענבל בס

  תמיד מעניין לשמוע על מה שקורה מאחורי הקלעים, על תהליכים ואבולוציה… אחלה פוסט אילן (:

  ולעניין שעלה פה, בתור מי שעובדת באינקוד בהווה, אני יכולה להגיד שמושקעים הרבה מאוד מחשבה ואנרגיה ב"עיצוב נכון" בניגוד ל-"עיצוב יפה", עיצוב שנובע מתוך מחקר של עולם התוכן של הלקוח/המוצר, ועולם התוכן העיצובי בהקשר…
  ונראה לי שזה אחד הערכים המוספים (אם לא ה… (: ) שיש בעבודה באינקוד (:

  יום טוב וחג שמח (:

 • אילן דראי

  Merci beaucoup mes amis :)

 • אבולוציה ללוגו היא דבר טבעי וטוב, מעטות החברות שהלוגו שלהן לא עבר לפחות גלגול אחד של אבולוציה.
  וכמובן תמיד טוב שיש ללוגו מקורות ומחשבה מאחורי העיצוב, לאורך זמן זה מחזק את תדמית החברה ואת הקשר בינה לבין המיתוג שלה.

 • כתבה מקצועית, מעניינת ומלמדת. גם הלוגו החדש מקסים ומתאים לקונספט לדעתי.
  יצא לי להכיר את אילן לפני כ-10 שנים כשהייתי שכיר בחברת אינטראקטיב (יורו), וכל פעם שהיה צריך קונספט מנצח עם חשיבה אחרת, מחוץ לקופסה,
  היו פונים לאילן שתמיד סיפק את הסחורה בצניעות ובסימפטיות. לא מצליח להבין מאיפה מגיעים הרוע וההתנשאות בפוסטים של מיכל. מעבר לחוסר הבנת הנקרא, זה גובל בחוסר נימוס בסיסי ופשוט מיותר.

 • Ilan and his team dreamed up our website, created the logo and everything which goes with it. Visionary artist, hard worker, fast and reliable. One important fetaure is missing from the article: he is a terrific mind reader. He'll know what you need and want way before you do.

 • תודה רבה אילן!
  נהנתי מאוד לקרוא, בתור מישהי שנמצאת בתחילת הדרך… היה מעניין מאוד לקרוא על מקורות ההשראה, רעיונות שבוצעו ובכלל לראות את השתלשלות הלוגו ואיך הגעתם לתוצאה הסופית הנוכחית (אותה אהבתי מאוד בכל מקרה… )

  איך שהוא תמיד יש בכל מקום ברחבי הרשת אנשים שה"מחבוא" שהרשת מאפשרת להם מוציא מהם רוע.. לך תבין

  אשמח לקורא עוד פוסטים כאלו בעתיד :)

 • תודה אילן על פוסט ממצה ומלמד.
  לכל מעצב, ללא קשר לרמת הניסיון, תמיד יש מה ללמוד מתהליכים של מעצבים אחרים, וגם כאן למדתי עוד קצת.
  אני שמח שמגזין כמו זה מצליח לקרב מעצבים מובילים בתחום עם רקע מגוון למעצבים שבתחילת דרכם וכל הרמות מה שבינהם.
  מהכרותי ממספר הכותבים והמגיבים במגזין, אני שותף לתסכול שבתחום הזה קשה למצוא מקום של פירגון וביקורת בונה.
  בפיקסל פרפקט אנחנו (הכותבים והקוראים) שואפים ועובדים על מנת ליצור סביבה כזו.
  לכן אני מזמין קוראים שבוחרים להגיב, להביע את דעתם בצורה שיכולה לתרום ולקדם. לכל טון שלילי פשוט אין מקום כאן.

  שוב תודה אילן, מחכה להמשך.

 • Dear Ilan,
  Thank you for sharing your wisdom and creative executions. When I read posts on conceptual ideas It always, as Sagi mentioned "make me better". These stages in the process are great and they make perfect sense as it clearly enhances what you guy deliver: great creative solutions that are all about the concept. Great job and thanks for sharing.

 • אלה

  כתבה מעניינת ומרתקת.
  איזה כיף לקרוא עוד קצת על עולם העיצוב, בעברית.
  ישר כוח, על השיתוף.
  תודה!
  מחכה להמשך.

 • אריאל.

  כתבה מצויינת! קראתי בשקיקה.
  תודה רבה.

  ובכלל, על האתר האדיר הזה. אני קורא בערך כל מה שזז בו.

 • נועם אופיר

  אילן,
  תודה על כתבה מעניינת שמשלבת תפיסת עולם חוצה גבולות עם יכולות ביצוע מרשימות.
  כלקוח, אני מכיר את התהליכים שהתחילו אצלנו בסקיצות והמשיכו בעיצוב ממוקד מטרה פורץ דרך.

  תמשיך לשאוג בצרפתית מחוייכת ולהצליח בישראל (-:

  נועם

 • מירב הר-פז

  תענוג לעבוד עם אילן ולראות את תהליך החשיבה שלו – בין אם מדובר בלוגו, אתר או כל מוצר אחר.
  המקצועיות הנ"ל רחבה הרבה יותר מגבולות המושג "עיצוב". היא הרבה מעבר לכך, וכמומחית חוויית משתמש אני מוצאת עצמי לומדת מאילן כל כך הרבה וכל הזמן. אין ספק שהעבודה עם הסטודיו באינקוד באה לידי ביטוי באיכות התוצרים.
  תודה לאילן על ההשקעה בכתיבת הפוסט – שיתוף הידע הוא שעושה אותנו אנשי מקצוע טובים יותר!

 • רושאן

  תודה רבה על השיתוף היה מעניין.
  לצערי האריה החדש מאוריגמי ממש לא נראה אריה. אלמלא היה בבאנר תמונה של אריה לבד הייתי מתקשה להבין שזה אריה.
  הוא עומד בתנוחה לא טבעית והפרופורציות של הראש שלו לא נכונות.
  הקונספט החדש שלכם כפי שאתה מתאר אותו לא עובר כלל בלוגו וכל האלמנטים של האוריגמי שאתה מדבר עליהם מושטחים בלוגו החדש.
  גם הביטוי בבאנר טיפה מוזר "לחשוב כמו אריה להיראות כמו מלך" איך חושב אריה? איך נראה מלך?
  זה קצת פשטני.
  מה שכן הוא אכן יותר טוב מהלוגו הישן שכלל לא שידר חברת עיצוב.
  בהצחה בהמשך הדרך

 • תודה על הכתבה המעניינת.
  ותודה שאתם משתפים בתהליכים המקצועיים.
  תמשיכו לכתוב. ממש מקדם!
  בהצלחה
  הירצת

 • משה רווה

  אילן,
  תודה על השיתוף המעניין, תמיד כיף להבין יותר על תהליכים ומה שעומד מאחוריהם.
  אגיב לרושאן כי מתסכל לראות שישנם אנשים לא ממש קוראים לעומק את הכתבה ובכל זאת מעירים על דברים שהוסברו בצורה ברורה.
  מותר להביע דעה כמובן.
  האריה בעיניי נראה בדיוק כפי שהוא צריך להראות, עומד בתנוחה שעליה הוא מבוסס – אייקונים מההיסטוריה בעמידה המאוד מוכרת לכולם.
  לגבי הפרופורציות – גם ראשה של המונה ליזה קטן ביחס לגוף ועדיין הציור הזה נחשב לשלמות… אני מתאר לעצמי שגם היום אילן עצב כך בכוונה כדי שפרט זה יתפוס לנו את העין ויפריע.
  האוריגמי מאוד נוכח מרגישים את ההצללה ומזהים את האריה ואת התנועתיות שבו.
  הביטוי בבאנר מגיע מעולם הפרסום ולכן לא צריך להיות עמוק רק לגרום לצופים בו לחשוב ולעורר שאלות – במקרה שלך זה עבד, שאלת…. עכשיו תתחיל לחשוב איך חושב אריה ואולי תראה כמו מלך :)

  שוב תודה ובהצלחה!

 • Pingback: סיכום שנת 2012 בפיקסל פרפקט מגזין - נתונים, פוסטים פופולארים ומה בהמשך הדרך | פיקסל פרפקט מגזין()

 • כמי שהרתיחה את המים לקפה בוץ של ג'קי ספרא בזמנו,
  אני יכולה להעיד שהסמל הזה , זה אילן מכף רגל ועד ראש.
  ולא משנה באיזה גלגול. וגם פז'ו הוא חלק מאילן, כן.

  הלוגו כן עושה לכם את זה, לא עושה לכם את זה,
  זה לא באמת מה שמשנה, כי אין בארץ מעצב עם כל כך הרבה נסיון
  ורסטיליות מחשבתית, יצירתיות , זריזות עבודה וידיים
  כמוהו.

  אילן סימן את העסק העתידי שלו בגיל מאד צעיר
  ועשה על זה V הרבה יותר מוקדם מרובנו,
  יש כאן כשרון רב גוני, ועל כך שאפו,
  ובאמת, כל נסיון למגד את הקיפול הזה או ההוא של הסמל
  פשוט לא רלוונטי.

  לימיצ.

קבלת ה PDF מותנית ברישום לניוזלטר שלנו. הניוזלטר נשלח פעם בשבוע ובו אך ורק תכנים איכותיים שנבחרו בקפיצה, ומתאימים למעצבים, יזמים, מתכנתים, אנשי שיווק ועוד. אם תראו שהתוכן אינו רלוונטי עבורכם, תוכלו להצאת מרשימת התפוצה בכל עת.

קבלת התוכן מותנית ברישום לניוזלטר של פיקסל פרפקט. חברי הניוזלטר מקבלים ניוזלטר שבועי עם קישורים חשובים מעולם העיצוב, עדכונים על מה שקורה כאן בפיקסל ועל אירועים בארץ, וגישה לכל החינמיים באתר.

קבלת ה PDF מותנית ברישום לניוזלטר שלנו. הניוזלטר נשלח פעם בשבוע ובו אך ורק תכנים איכותיים שנבחרו בקפיצה, ומתאימים למעצבים, יזמים, מתכנתים, אנשי שיווק ועוד. אם תראו שהתוכן אינו רלוונטי עבורכם, תוכלו להצאת מרשימת התפוצה בכל עת.

נשמח לתת לך עוד פרטים!

לצפייה מיידית בסילבוס ובפרטים אודות הקורס אנא מלא/י את הפרטים כאן: