הטלפון הנייד הוא חלק מכף היד שלי. חיי החברה, עבודה, בידור – הכל שם. באיזו אפליקציה משתמשים הכי הרבה?  בפייסבוק, אינסטגרם, ג'ימייל? יותר מכל דבר אחר – אני מקליד/ה….

אנו נוטים להסתכל על המקלדת כחלק בילתי נפרד מכל אפליקציה שהיא, אבל בפועל האפליקציה של המקלדת היא יישום בפני עצמו ובלי אפליקציה טובה של מקלדת כל התפעול של הטלפון היה יכול להיות מסורבל ולא נוח.

אז מה הבעיה בעצם?

דמיינו את הדבר הבא: אתם בשיחת ווטסאפ עם חבר שמנסה לסדר לכם ראיון עבודה אצל שותף בכיר למשרה שהיא לא פחות מחלום חייכם.

"העבר לי קורות חיים דחוף. אני נכנס לפגישה", הוא כותב.

הזמן דוחק ואתם מתחילים לחפש בקדחתנות את קובץ קורות החיים. איפה שמרתם את הקובץ המעודכן? האם זה בכלל מעודכן? לא מוצאים את התיקייה, עובר זמן יקר. "רגע… שנייה… אני צריך לחפש את זה…"

חלון ההזדמנויות נסגר.

לו רק יכולתם להוסיף למקלדת כפתור קיצור דרך ששולח את קורות החיים שלכם באופן אוטומטי. רק דרך המקלדת ומבלי לצאת משיחת הווטסאפ יכולתם לשלוח כל קובץ חשוב, תמונה או קישור כמו שאתם שולחים אייקון של לב.  זה היה יכול להיות נחמד, לא?

כמה פעמים ביום אתם צריכים להקליד את כתובת המייל שלכם? אותה הכתובת הארוכה שמורכבת מאותיות לועזיות, מספרים ושטרודל שנמצא בכלל במסך אחר. ואת כתובת המגורים או העבודה לשליח הפיצה? ואת התמונה הכי טובה לאתר ההיכרויות?

לו רק היה פתרון קל…

 

מה? באמת אין פתרון בשוק?

כיום בשוק אפשר למצוא מגוון תוספים למקלדות שמתיימרים לתת פתרונות לבעיות שדווחו על ידי המשתמשים. מצאתי את עצמי מתקינה על הנייד שלי עוד ועוד מקלדות מומלצות –  למשל את ה- G Board של גוגל המאפשרת חיפוש גוגל ללא יציאה משלב הכתיבה, וה- AI Type שככל ששודרגה כך הפכה להיות מסורבלת וקשה לתפעול.

אמנם ההבטחות מאחורי רוב המקלדות היו לקסטומיזציה מלאה, אך בפועל מדובר בהתאמה ויזואלית ולא הרבה יותר מזה.

רציתי למצוא פתרון ממשי ואישי. שמתאים לעוד הרבה כמוני. אבל קודם בדקתי למי עוד זה מפריע.

ייעדתי את האפליקציה למשתמשים שמנהלים את החיים שלהם באמצעות הטלפון במטרה להקל כמה שיותר על מלאכת הכתיבה והזרימה השוטפת של דיאלוג הכולל בתוכו לא רק מהירות הקלדה של תווים מסויימים אלא גם הזנת תכנים מסוגים שונים.

לצורך המחקר ביצעתי 5 ראיונות עומק עם אנשים מתחומי עיסוק שונים ובעלי מכשירי טלפון שונים. הם תיארו בפני את המצבים בהם הזמן דוחק ובמקום להתרכז הם צריכים לחפור ולחפש בתוך הנייד את התשובה המהירה והמדויקת. התכונות החשובות שהמשתמשים ציינו היו גמישות, פשטות ונוחות.

לא פתרונות חלקיים של שורת ההצעות שאולי אחרי מאות שימושים תזכור את המייל שלי, לא תוסף מספרים המציג מספרים בצורה נוחה יותר, לא רקע של מיקי מאוס למקלדת. פתרון פשוט לשימושים יומיומיים. מה כבר ביקשתי?!

אין. אין? אז יהיה. קבלו אותה בזרועות פתוחות לתוך כף היד שלכם.

יאללה, מתחילים! 

חוג ציור

Mikey, עיפרון על נייר.

במהלך החשיבה על הסקיצות ועל המבנה של המקלדת החדשה הצלחתי לסווג ולהתאים פתרונות לבעיות השונות.

סקיצות מקלדת

הפתרון החדש מורכב מכמה פיצ'רים. כל פיצ'ר בפני עצמו משדרג את החווית השימוש במקלדת וכולם יחד יוצרים מקלדת חדשנית ונוחה.

1. מקלדת לשמאליים- הכי דינאמי שיש


כל אחד מאיתנו יודע מה היד הדומיננטית שלו, האם הוא נוהג להקליד עם אצבע אחת או עם שני אגודלים ואיזה צד יותר פעיל ביחס לצד השני. מי קבע שכפתור השליחה והמחיקה (הכפתורים השימושיים ביותר אחרי כפתור הרווח) חייבים להיות בצד ימין?

באמצעות גרירה של הכפתורים למיקום אחר במקלדת, הכפתורים יחליפו מקום.

‎⁨ החלפה בין ימין ושמאל

 

 

2. חלונית מספרים

אף פעם לא הבנתי למה כפתורי המספרים נמצאים ביחד עם התווים המיוחדים. מה כל כך מיוחד במספרים, הרי אנחנו משתמשים בהם כל הזמן? באמצעות לחיצה על קצה המסך יפתח חלון עם שלוש שורות של מספרים. בגרירה החוצה המספרים יוסתרו. פשוט. מהיר.

‎⁨מוקאפ חדש חלון מספרים⁩

 

3. מעבר בין מקלדות

גם אתם מסתבכים עם המעבר בין מקלדת התווים המיוחדים למקלדת האמוג'י? והמעבר בין עברית לאנגלית? משתמשי האנדרואיד נהנים ממעבר בין השפות בהחלקה על מקש הרווח.  משתמשי הIOS נאלצים להסתדר עם כפתור הגלובוס.

הפיצ'ר החדש הופך את המשטח התחתון לאזור החלקה ובאמצעות גרירה של האזור ימינה או שמאלה, המקלדת זזה ומפנה מקום למקלדות האחרות. זה מסייע לכתיבה השוטפת, ללא צורך בלחיצה על כפתורים נלווים.

‎⁨מעבר בין מקלדות חדש⁩

 

4. והעיקר- השורה האישית

איזה כפתור הייתם מוסיפים למקלדת שלכם לו רק היה אפשר? כתובת המייל? אולי את מספר הטלפון שלכם? או איזה אימוג'י שאמנם אתם לא משתמשים בו כל הזמן, אבל כשצריך אותו לוקח 20 דקות למצוא אותו? אולי לינק לאתר שלכם? עם המקלדת האישית תוכלו להוסיף כל כפתור שעולה על דעתכם.

אז איך עושים את זה? ככה

 

כמובן שאפשר להוסיף עוד כפתורים לשורה האישית ותוכלו גם להחליט מה יהיה הרוחב של כל כפתור.

 

שינוי גודל כפתורים במצב עריכה מוקאפ חדשAAA.gif

 

וככה תראה השורה האישית כשהיא תהיה מלאה ועשירה-

מעבר בין כפתורי המקלדתAAA.gif

ועוד מחשבה להמשך..

כולנו אוהבים קיצורי מקשים. למה שבמקלדת של הטלפון לא יהיו לנו כמה קיצורים? @+! יציג את כתובת המייל, %+# יתן את מספר הטלפון שלי. המקלדת תהפוך לכרטיס הביקור שלנו, קורות החיים, קישור לאתר, לבלוג ולתיק העבודות, הכתובת ומספר הטלפון –  כל מה שאנחנו צריכים בהישג יד בשביל לחסוך זמן ולהתקדם.

בקיצור, תכירו את Mikey –

stronger faster better

 

אם גם אתם נתקלתם באיזו בעיה מטרידה במקלדת שלכם, אשמח אם תספרו לי על כך בתגובות!

 

Share

קצת על המחבר:

תמצאו את Pixel Perfect ב:

מאמרים שעשויים לעניין אותך

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

המדריך ל- UI HACKING

העדכון שכולנו חיכינו לו בדרך לפיגמה

השראה בשישי: בשר ללא בשר

הצטרפו לניוזלטר שלנו!

הרשמו לניוזלטר של פיקסל פרפקט וקבלו למייל רשימת קריאה חשובה לתחום מדי שבוע

אשמח לשלוח לך פרטים!

אנא מלא/י את פרטי הקשר שלך כאן ואשלח לך אימייל עם כל הפרטים אודות ההכשרה
;